👤

apăsați pe imaginea aia mică și și de face mare​

Apăsați Pe Imaginea Aia Mică Și Și De Face Mare class=

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

6 kg lamai ...............4 kg cartofi ..................52 lei

6 kg lamai = 9 kg cartofi

9 kg cartofi ..........4 kg cartofi .....................52 lei

13 kg cartofi ....................................................52 lei

1 kg cartofi ........................52 : 13 = 4 lei

6 kg lamai = 9 kg cartofi = 9 x 4 = 36 lei

1 kg lamai .................36 : 6 = 6 lei

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.


Zone Alte intrebari