Răspuns :
Răspuns:
24
Explicație pas cu pas:
6 kg fructe.........48 ron
3 kg fructe..........x ron
1.Cât costă un 1 kg de fructe?
48:6=8 ron
2.Cât costă 3 kg de fructe?
3×8=24 ron
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.