Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
4 kg mere ................3 kg capsune ........................30 lei
2 kg mere..................5 kg capsune ........................36 lei
4 kg mere ................3 kg capsune ........................30 lei
4 kg mere..................10 kg capsune .......................72 lei
10 - 3 = 7 kg capsune.............72 - 30 = 42 lei
1 kg capsune........................42 : 7 = 6 lei
2 kg mere..................36 - 5*6 = 36 - 30 = 6 lei
1 kg mere...................6 : 2 = 3 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.