1 . Să se determine prețul de vânzare a unui pix a cărui preț de producție este 4,50 lei .
2.Știind că prețul de producție al unui obiect este 624 lei sa se calculeze prețul de vânzare.
Nu reușesc să le fac ! Dau coroniță
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.