7. Treci în tabel datele din enunţuri, apoi completează-l:
● Radu a cumpărat 50 lalele la preţul de 5 lei.
● 80 kg de mere costă în total 720 lei.
● Pentru creioane mama a plătit 14 lei. Fiecare creion costă 2 lei.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.