Răspuns :
Răspuns:
1. 12:6=2lei costă un kg de mere.
2. 3*2=6 lei costă 3kg de mere.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.