Răspuns :
Explicație pas cu pas:
afli cât costa un kg : 16 : 8 = 2 lei => 4 kg costa : 2×4 = 8 lei
SPER CA TE AM AJUTAT :))
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.