👤

Andreea vrea sa cumpere 45 kg de faina.Daca faina este ambalată in pachete de 3 kg si fiecare pachet costa 12 lei,aflati cat costa faina necesară Andreei​

Răspuns :

Explicație pas cu pas:

45Kg:3Kg=15(pachete)

15×12lei=180lei

SUCCES!

Răspuns:

45kg : 3 = 15kg( 1 pachet)

15kg x 12 = 180kg ( 12 pachete )

CP!!