Mihai a plătit la piață pentru 8 kg de mere 26 de lei ,iar pentru 4 kg de pere 19 lei .Cât costă kg de mere și cât costă un kg de pere ?
Cine mă poate ajuta
Cu această temă
Îi dau coroana
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.