👤

Doar exercițiul doi vă rog
Am nevoie ​


Doar Exercițiul Doi Vă RogAm Nevoie class=

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

8 kg cartofi caosta 16 lei

1 kg de cartofi costa 16 : 8 = 2 lei

4 kg de cartofi costa 4 x 2 = 8 lei

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

16÷8=2lei costa un kg de cartofi

2·4=8 lei vor costa 4 kg de cartofi

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.


Zone Alte intrebari