👤

Compune o problemă după formula: 2a+2b​

Răspuns :

Salut,

Un kilogram de mere costă "a" lei, iar un kilogram de nuci costă "b" lei. Cât costă în total 2 kilograme de mere și 2 kilograme de nuci ?

Green eyes.