Răspuns :
Răspuns:
1 kg ceapa=6:2=3 lei
5 kg ceapa=3*5=15 lei
Răspuns:2 kg de ceapa costa 6 lei. 1 kg de ceapa cât costa?
Dar 5 kg?
Explicație pas cu pas:
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.