👤

Cât costă 10,7 kg de zahăr, știind ca 3,2 kg costă 9,28 lei???

Răspuns :

Răspuns:

10,7 kg............ x lei

3,2 kg.......... 9,28 lei

10,7*9,28/3,2 = 31,03 lei