👤

compune o problema:
14,5 kg -- ? lei
varog urgent!


Răspuns :

1 kilogram de faina costa 0,50 bani. Cat trebuie sa dea Radu pentru 14,5 kilograme de faina?

14,5×0,5=7,25 trebuie sa dea Radu pentru 14,5 kg de faina