Răspuns :
Răspuns: 3 kg = 18 lei
Explicație pas cu pas:
4 kg .................. 24 lei
3 kg .................. x
x = 3×24 / 4
x = 72 / 4
x = 18 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.