Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
2 kg crap .... 3 kg ştiucă .................280 lei (x 3)
3 kg crap .......... .. 2 kg stiucă ... .245 lei (x 2)
_______________
6 kg crap .... 9 kg ştiucă .................840 lei
6 kg crap .......... .. 4 kg stiucă ... .490 lei
9 - 4 = 5 kg stiucă ..................840 - 490 = 350 lei
1 kg stiucă ..........................350 : 5 = 70 lei
2 kg crap..............280 - 3 x 70 = 280 - 210 = 70 lei
1 kg crap.................70 : 2 = 35 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.