Răspuns :
Răspuns:
1kg costa 8:2=4 lei
20 kg costa 20×4=80 lei
1 caiet costa 40:2=20
100 caiete costa 20×100=2000lei
1) 8:2=4 ( lei 1 kg de mere )
20×4=80 (lei 20 kg de mere )
2) 40:2=20 ( lei costă 1 caiet )
20×100=2000 (lei costă 100 caiete)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.