Mihaela cumpara pentru colegele sale 18 napolitane si 20 de cornuri si plateste 90 lei.Daca 6 napolitane costa cat 10 cornuri,afla pretul unei napolitane si al unui corn.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.