Răspuns :
9750imparti la 117,5 afli cit costa kg apoi aduni kg si inmultesti cu pretul si afli totalul
117,5kg ..................9750lei
1kg.............................x
x=1*9750/117,5
x=82,97 lei
123,5*82,97= 10 247,87 lei in prima zi
10 247,87+9 750= 19 997,87lei au costat portocalele
1kg.............................x
x=1*9750/117,5
x=82,97 lei
123,5*82,97= 10 247,87 lei in prima zi
10 247,87+9 750= 19 997,87lei au costat portocalele
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.