O gradinita a cumparat intr-o zi 123.5 kg de portocale, iar a doua zi inca 117 ,5 kg .Stiind ca un kilogram de portocale costa 9750 lei ,cat au costat portocalele cumparate ??
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.